HAYIRLI VE GÜZEL AKIBET İÇİN DUA

Yazılarımızı Paylaşın

HAYIRLI VE GÜZEL AKIBET İÇİN DUA (Hayırlı Dualar)

 

 

“Rahman ve Rahim olan Allah‘ın (c.c.) adıyla..

Kudretinin ve sonsuz merhametinin sınırsız olduğuna gönülden inandığım yüce Allah’ım, lütfu keremine yöneliyor, yüce dergahının önünde diz çöküyor, kulluk içinde el açıp yakarışa geçiyorum.

Allah ’ım, bana istenecek şeylerin en güzelini istemeyi, yapılacak duaların en hayırlısını yapmayı, hak katında en makbul başarılarla ayakta durmayı, en hayırlı ameller istemeyi, en bereketli sevaplara nail olmayı, hayatın ve ölümün en güzelini nasip eyle.

Rabbim ayaklarımı kaydırma ve her zaman sabit eyle. Terazide iyiliklerimi ağır tut ve beni gerçek imana ulaştır.

Yanındaki derecelerimi yükselt; namazımı ve yerine getirmeye çalıştığım diğer ibadetlerimi kabul, hatalarımı da mağfiret buyur.

Rabbim, lütfuna ve affına pek muhtaç bu aciz kulunu da cennetinin yüksek derecelerine nail eyle.

Allah’ım! Yüceler yücesi Allah‘ım! Lütfu kereminde başı da, sonu da, içi de, dışı da güzel ve geniş hayırlar diliyorum.

Allah’ım, duymamı, görmemi, ruhumu, yaratılışımı, bütün amellerimi ve vefatımı güzelleştir, bereketlendir ve çok büyük hayırlara vesile eyle!

Her zaman salat-ü selamlarla yad etmeye çalıştığım Efendiler, Efendisi Hz. Muhammed (s.a.v.) alü ashabı hürmetine huzurun da dileniyorum. Eksik ve kusurlarıyla beraber iyiliklerimi kabul buyur ve lütuflarına çok muhtaç kulunu cennet nimetlerinin en güzelleriyle sevindir!

Amin.

Ey Kayyum olan Rabbim! Rahmetine, adına yardımını talep ediyorum

Günlük dualar, ibadetin özüdür. İnsanın, bedenen yeme ve içmeye muhtaç olduğu gibi ruhen de dua etmeye ihtiyacı vardır, etkili dua etmek , bir musibet, bir sıkıntı anında dua etmek ise, bir nevi farz gibidir.en güzel dualar, gecə duaları dinlemek ve Abone olmak için http://bit.ly/2PGpx1L Bildirimlerin gelmesi için “ZİLİ” (🔔) açmayı unutmayın.. 
Twitter : https://twitter.com/GnlkDualar1


Yazılarımızı Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir